روز شمار رویداد
تا روز برگزاری همایش :تا پایان ثبت نام در همایش:تا پایان مهلت ارسال مقاله:

سخن دبیر همایش
2 دی 1399

 

امروزه همراستا با رشد روزافزون و توسعه‌ی منابع انرژی‌ تجدیدپذیر و تولید پراکنده در سطح دنیا، در کشور ما نیز گام‌های قابل توجهی برای حرکت به سوی بهره‌گیری مؤثر از این منابع صورت گرفته است. در این راستا کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران به عنوان یک رویداد علمی تخصصی این حوزه، در دانشگاه بیرجند متولد و اولین دوره‌ی آن در سال 1388 برگزار شد تا چالش های اصلی کاربرد و توسعه‌ی منابع انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده در کشور را مورد توجه قرار دهد. اینک، پس از برگزاری موفق شش دوره بعدی این رویداد علمی در دیگر دانشگاه‌های معتبر کشور، افتخار داریم که میزبان هشتمین دوره‌ی کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران در 24 و 25 اسفندماه سال ۱۳۹9 در دانشگاه بیرجند، شهر علم و فرهنگ، باشیم. امید است که این همایش محققان صنعت برق و انرژی کشور را گرد هم آورد و دستاوردهای آن راه­گشای برنامه‌ریزی و مدیریت بهینه‌ی این منابع انرژی در این مرز و بوم گردد.

از کلیه استادان، پژوهشگران، دانشجویان، متخصصین و نخبگان صنعت برق و انرژی کشور دعوت می­شود که یافته‌ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را جهت ارائه و انتشار به این گردهمایی علمی ارسال نمایند.

در پایان از طرف دانشگاه بیرجند از همه حمایت‌کنندگان و دستگاه‌های اجرایی استان خراسان جنوبی که شرایط برگزاری بهتر و پربارتر این همایش را فراهم می­نمایند، تشکر و قدردانی می نماییم.

دکتر حمید فلقی

دبیر همایــش

 


ادامه مطلب ...

اهداف و ضرورت برگزاری همایش
25 آذر 1399

طی دو دهه اخیر محدود بودن منابع فسیلی و مشکلات ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای و مسایل زیست محیطی، ضرورت توجه بیش از پیش به انرژی‌های تجدیدپذیر را به شدت آشکار ساخته است. در واقع منابع انرژی تجدیدپذیر درچرخه طبیعت به‌صورت خود به خود ایجاد می‌شوند و بدون نیاز به دخالت انسان می‌توانند خود را تجدید کنند. انرژی خورشیدی، انرژی بادی، انرژی زیست توده، انرژی زمین گرمایی و جزر و مد نمونه‌هایی از انرژی‌های تجدیدپذیر هستند. بر همین اساس و به جهت برخورداری از پتانسیل بالای انرژی‌های تجدیدپذیر، طی سالهای اخیر بهره برداری از این منابع ارزشمند در دستور کار اکثرکشورها قرارگرفته و توجه  فزاینده ای به انرژی های تجدیدپذیر بعنوان جایگزین سوخت های فسیلی، شده است.

براین اساس کنفرانس انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران به منظور ایجاد بستری جهت تبادل اندیشه ها و ارائه نتایج تحقیقات علمی در زمینه انرژی های تجدیدپذیر و منابع تولید پراکنده برای اولین بار در سال 1388 در دانشگاه بیرجند شکل گرفت و پس از آن مورد استقبال محققان دانشگاه‌ها و مجامع علمی قرار گرفت به طوری که دومین تا هفتمین دوره این کنفرانس در دیگر دانشگاه‌های معتبر و پیشرو کشور برگزار شده است. اینک پس از بیش از یک دهه از تولد این کنفرانس، هشتمین دوره این این کنفرانس در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.


ادامه مطلب ...

راهنمای ثبت نام و ارسال مقاله
15 آذر 1399

برای ثبت نام در هشتمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران و ارائه مقاله خود به صورت زیر عمل کنید:

1)     با استفاده از پنل ثبت نام که در صفحه اصلی سایت کنفرانس قرار دارد، در سامانه کنفرانس ثبت نام کنید.

2)     بعد از تکمیل مراحل ثبت ‏نام و وارد کردن اطلاعات لازم، یک پنل کاربری برای شما با نام کاربری و رمز عبور ارائه شده توسط شما در سامانه کنفرانس ایجاد می‏شود.

3)     شما می‏توانید از قسمت ورود به کنترل پنل در صفحه اصلی سایت و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد پنل کاربری خود شوید.

 


ادامه مطلب ...

ورود و ثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


پوستر همایش
تماس با دبیرخانه
تلفن ثابت

056-31026340

نمابر

056-32202133

ایمیل

icredg2021@birjand.ac.ir

icredg2021@gmail.com

آدرس

دانشگاه بیرجند - پردیس مهندسی - دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر - گروه مهندسی قدرت

شبکه های اجتماعی

           

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه بیرجند