تصاویر

تا روز برگزاری همایش : پایان یافتپیام رییس سمپوزیوم و مدیرعامل هلدینگ لیدکو

 بسمه تعالی

با گسترده شدن تبعات مساله آب در جامعه جهانی و بالاخص ایران، امروز اغلب متخصصین و خبرگان این مساله را یکی از ابرچالش های مزمن کشور عنوان می کنند. مساله ای که دامنه تاثیرات آن بر مسائل اجتماعی مانند فقر، مهاجرت، بزهکاری، مسائل زیست محیطی مانند ریزگرد، از بین رفتن مراتع و فرونشست دشت ها و مسائل اقتصادی مانند بیکاری و کاهش رشد اقتصادی سایه افکنده است. بحران های ناشی از کمبود آب تاثیر منفی بر رشد دارد. یک نمونه از بحران های کمبود آب، مهاجرت یا رشد منفی روستاها به مناطق شهری است که تداوم آن سبب سالخوردگی، نابودی پتانسیل های تولیدی و اقتصادی در مناطق روستایی خواهد شد. نظر به جایگاه محوری آب در توسعه کشور، منابع آب کشور با نگرش مدیریت جامع و توام با عرضه و تقاضا در کل چرخه آب با رویکرد توسعه پایدار در واحدهای طبیعی حوضه های آبریز با آگاه سازی عمومی و مشارکت مردم باید به گونه ای برنامه ریزی و مدیریت شود که اهداف متعالی کشور در زمینه مدیریت منابع آب تحقق یابد.

افزایش تامین و توزیع آب با کیفیت، منجر به ارتقای رفاه نسبی و در نهایت توسعه پایدار با رویکرد عدالت اجتماعی خواهد شد. بنابراین سرمایه گذاری در افزایش و بهبود کیفیت آب توسط دولت ها می تواند تاثیر مثبتی در مخارج دولت داشته باشد. به طوری که به اعتقاد کارشناسان سازمان ملل متحد، هر میزان سرمایه گذاری در بخش آب هفت برابر بازدهی سرمایه گذاری دارد.

هلدینگ دانش بنیان لیدکو با اعتقاد راسخ به آنچه عنوان شد، در نظر دارد تا با برگزاری سمپوزیوم ملی قنات بلده با همکاری دانشگاه بیرجند، علاوه بر ایجاد درک و دانش مناسب نسبت به چالش های مختلف مرتبط با آب و توسعه، به تعامل و همراهی با متخصصین و همین طور سیاستگذاران این امر بپردازد و بر روی جوامع تخصصی تصمیم گیری اثرگذاری داشته باشد. لازمه دستیابی به این هدف از یک سو تعامل گسترده و مداوم با جامعه و شناسایی موانع و مسائل اجتماعی پیشروی اجرای سیاست های حفاظت از منابع آب است و از طرف دیگر ارائه پیشنهادهای اجرایی و موثر به سیاستگذاران و مجریان کشور با بهره گیری از نظرات صاحبان ایده و طرح های ناب نخبگان علمی، پژوهشگران و فرهیختگان این حوزه و انجام سرمایه گذاری های مربوطه در این زمینه می باشد.

آب به عنوان یک نهاده تولید، نقش مهمی در تولید محصولات صنایع مختلف کشور (کشاورزی، پتروشیمی،فولاد و...) دارد و دسترسی آسان به منابع آبی می تواند هزینه های تولید را به مقدار زیادی کاهش دهد و بی شک زیربنای توسعه پایدار اقتصادی برای کشور خواهد بود.  

 

دکتر مهدی اسلام پناه

رئیس سمپوزیوم ملی قنات بلده و مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان گسترش صنعت علوم زیستی لیدکو

حضور دکتر کامران داوری در سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس
24 خرداد 1398

دکتر کامران داوری، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در نخستین سمپوزیوم بین المللی قنات بلده فردوس؛ میراث جهانی یونسکو؛:


ادامه مطلب ...

اطلاعیه ایاب و ذهاب
21 خرداد 1398

قابل توجه پژوهشگران و محققان محترم

تمامی شرکت کنندگان در سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس موظفند جهت هماهنگی اسکان و پذیرش در محل برگزاری سمپوزیوم با شماره زیر تماس حاصل فرمایند.


ادامه مطلب ...

نتایج داوری مقالات
21 خرداد 1398

قابل توجه پژوهشگران گرامی

پس از بررسی کمیته علمی سمپوزیوم، مقالات پذیرفته شده به شرح زیر جهت ارائه به صورت شفاهی و پوستری انتخاب گردیده اند و پژوهشگران محترم بایستی نسبت به آماده سازی مقالات خود در قالب تمپلیت های آماده شده جهت ارائه شفاهی و پوستری اقدام فرمایند. همچنین پژوهشگران با مراجعه به پنل کاربری خود می توانند از وضعیت نهایی مقاله ایشان اطلاع یابند


ادامه مطلب ...

اطلاعیه محل برگزاری
21 خرداد 1398

به اطلاع کلیه پژوهشگران می رساند که سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس در محل شهرستان فردوس، میدان آزادگان، تالار شهید آوینی برگزار خواهد گردید.


ادامه مطلب ...

اطلاعیه زمان و مکان حرکت وسایل ایاب و ذهاب
21 خرداد 1398

به اطلاع کلیه پژوهشگران می رساند جهت استفاده از وسایل ایاب و ذهاب باید در روز چهارشنبه در یکی از مکان های ذیل حضور داشته باشند:


ادامه مطلب ...

اطلاعیه اسکان
21 خرداد 1398

قابل توجه آن دسته از پژوهشگران و شرکت کنندگانی که فرم ثبت نام و اسکان سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس را تکمیل نموده اند:


ادامه مطلب ...

اطلاعیه مربوط به ارائه مقالات به صورت شفاهی
21 خرداد 1398

اسامی پژوهشگران مربوط به ارائه شفاهی مقالات


ادامه مطلب ...

تمپلیت ارائه پوستری مقالات
18 خرداد 1398

قابل توجه پژوهشگرانی که مقالاتشان به صورت ارائه پوستری پذیرش شده است


ادامه مطلب ...

تمپلیت ارائه شفاهی مقالات
17 خرداد 1398

قابل توجه پژوهشگرانی که مقالاتشان به صورت ارائه شفاهی پذیرش شده است


ادامه مطلب ...

اطلاعیه
17 خرداد 1398

اطلاعیه ثبت نام ایاب و ذهاب و اسکان


ادامه مطلب ...

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


پوستر همایش
ارتباط با ما
تلفن ثابت

056-32320551

نمابر

056-32320551

ایمیل

Baladeqanat@birjand.ac.ir

آدرس

دبیرخانه دائمی: تهران - بلوار میرداماد - خیابان شمس تبریزی شمالی - کوچه شهیدان عابدی (چهاردهم) - پلاک 9 - واحد اول- هلدینگ دانش بنیان لیدکو

 دبیرخانه ارسال مقالات: بیرجند - انتهای بولوار شهید آوینی - دانشگاه بیرجند - دانشکده مهندسی طبقه دوم - دبیرخانه دائمی همایش‌های گروه مهندسی عمران

سایت های مرتبط:

www.lidcotech.ir

www.lidco.ir

 

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه بیرجند