دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی
پنل روز شمار
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


انتشار مقالات پذیرفته شده به تدریج
9 دی 1398

با سلام

با توجه به حجم سنگین کتاب مجموعه مقالات همایش، سعی خواهد شد به تدریج تعدادی از مقالات در این صفحه قرار گیرد


ادامه مطلب ...

فایل کتاب مجموعه مقالات همایش
11 آذر 1398

با سلام؛

فایل مجموعه کامل مقالات همایش که به همت دبیرخانه همایش مستقر در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مکتوب منتشر شده است هم اکنون در دسترس پژوهشگران وعلاقه­مندان قرار می­گیرد. دبیرخانه همایش امیدوار است این مجموعه ارزشمند مورد توجه دست­ اندرکاران حوزه سیاستگذاری نهاد علم و دانشگاه قرار گیرد

لینک دسترسی رایگان به کتاب همایش


ادامه مطلب ...

ارسال پستی کتاب و گواهی پذیرش مقاله
10 آذر 1398

پژهشگر ارجمند

با سلام و احترام

اکنون که به حول و قوه الهی دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در تاریخ ششم آذرماه با موفقیت برگزار گردید، به آگاهی می رساند


ادامه مطلب ...

مهمانان و سخنرانان اصلی همایش
30 آبان 1398

با سلام و تحیات؛

احتراماً به اطلاع علاقه مندان به مقوله فرهنگ دانشگاهی می­رساند که دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی، روز چهارشنبه 6 آذرماه سال جاری با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و سایر نهادهای علمی و فرهنگی کشور در دانشگاه بیرجند برگزار ­می­گردد. در این همایش علاوه بر شخصیت­های علمی و صاحبان مقالات، شخصیت­های ذیل حضور خواهند داشت:

-         جناب آقای دکتر غفاری؛ معاون محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

-         جناب آقای دکتر میرزایی؛ رئیس محترم پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت(عتف)؛

-         جناب آقای دکتر سید ضیاء هاشمی؛ مدیر عامل محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) و سرپرست سابق وزارت(عتف)؛

-         جناب آقای دکتر ابراهیم آبادی؛ رئیس محترم مرکز نشر دانشگاهی؛

-         جناب آقای دکتر نعمت الله فاضلی؛ استاد و جامعه شناس برجسته کشور؛

-         جناب آقای دکتر مقصود فراستخواه؛ استاد و جامعه شناس برجسته کشور.

 


ادامه مطلب ...

نشست خبری همایش
30 آبان 1398

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند، دکتر محسن آیتی دبیر علمی دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی در جمع خبرنگاران هدف برگزاری این نشست را اطلاع رسانی درمورد برگزاری این همایش در ۶ آذر ۹۸ در دانشگاه بیرجند دانست و گفت: به لحاظ موضوعی وجایگاه از افتخارات دانشگاه بیرجند است که با برگزاری این همایش توجه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ دانشگاهی نشان می‌دهد.
دکتر آیتی با بیان اینکه جامعه دانشگاه باید تربیت کننده نسلی باشد که برای آینده، جامعه و ایجاد تمدن اسلامی و ایرانی سازنده باشد، ادامه داد: برای تمدن‌سازی نیازمند توجه به مقوله فرهنگ به عنوان یک زیربنا هستیم و چون مجموعه دانشگاه دارای فرهنگ فاخر است باید در درون خود گام نخست در زمینه فرهنگ را محکم برداریم.
دبیر علمی همایش در خصوص مهمانان این همایش گفت: دکتر غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، دکتر میرزائی رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، دکتر سیدضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، دکتر ابراهیم آبادی رئیس مرکز نشر و تعدادی از بارزترین اساتید این رشته حضور دارند.
وی ادامه داد: در یکسال گذشته بحث فرهنگ حاکم در دانشگاه مورد بحث بوده و اساتید صاحبنظر بحث و گفتگو کرده اند ومطالب زیادی ردوبدل شده است و دانشگاه باید با این مسأله برخورد علمی کند.
دکتر آیتی گفت: مقالات دریافتی توسط صاحب‌نظران این رشته در بخش نظری و عملی نگاشته شده است که با برگزاری همایش فرصتی فراهم خواهد شد تا اساتید صاحبنظر گردهم آیند و این مقوله را درمعرض قضاوت قرار دهند.
دبیر علمی همایش در خصوص اهداف همایش گفت: واکاوی ظرفیت‌های فرهنگ دانشگاهی در جهت کمک به نقش مؤثر آموزش و پرورش، طرح مبنایی نظری و تبیین جایگاه فرهنگ اجتماعی در نظام آموزشی، ارائه راهبردهایی برای تسهیل، اصلاح، تحول و ارتقای دانشگاه از منظر فرهنگ دانشگاهی، تبیین و تحلیل وضعیت فعلی و آینده‌نگری تحولات میان دانشگاه و محیط پیرامون، ارائه راهبردهای تعامل بخش در ارتباط میان دانشگاه و نیاز های اجتماعی و بازار کار و کمک به تبیین محدوده مسئولیت اجتماعی دانشگاه در سه سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی از اهداف این همایش هستند.
دکتر آیتی عنوان کرد: ۱۳۰ مقاله توسط دبیرخانه همایش دریافت شده است که از این تعداد ۷۰ مقاله توسط هیأت داوران پذیرفته شده اند و در روز برگزاری همایش ۱۵مقاله به صورت شفاهی ارائه خواهد شد.
وی در خصوص حامیان همایش گفت: انجمن علمی جامعه شناسی، انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، انجمن همکاری یونسکو، انجمن روان شناسی وعلوم تربیتی، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و جهاد دانشگاهی از حامیان این همایش هستند.
دبیر علمی همایش افزود: تلاش کرده‌ایم تداوم بخش برگزاری این همایش باشیم و یکی از پیشنهادات ارائه شده بدین منظور این است که دبیرخانه دائمی همایش در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی گردد.
وی ادامه داد: امیدواریم این همایش بازتاب خوبی داشته باشد و با طرح موضوعات نظری و عملی بتوانیم گام مؤثری در بازکردن گفتگوی فرهنگ دانشگاهی در سطح کشور داشته باشیم.
دکتر آیتی در خصوص تعریف فرهنگ دانشگاهی گفت: فرهنگ، الگوهای رفتاری قالب اجتماعی است که هر جامعه‌ای خرده فرهنگ‌های خود را دارد فرهنگ دانشگاهی هم یک خرده فرهنگ نسبت به فرهنگ عمومی جامعه است که ویژگی های خاص خود را دارا است،مواجه با علم در ارتباطات دانشگاهی،مواجه با تولید علمی و پژوهشی از جنبه های فرهنگ دانشگاهی هستند.
ایشان ادامه داد: از دیدگاه علمی معتقدیم اگر نظریه‌های منسجمی وجود نداشته باشد نمی‌توانیم رفتاری استوار و منسجم داشته باشیم.
در ادامه این نشست دکتر ابراهیم محمدی دبیر اجرایی همایش گفت: نقد دانشگاه به معنای تفسیر تحلیل و تبیین وضعیت موجود دانشگاه و فراهم کردن زمینه حرکت به سمت وضعیت مطلوب است و فرهنگ ما ذاتاً نگاه انتقادی به خود را در تمام تاریخ داشته است و دانشگاه همیشه خود را نقد نموده و با این عمل به بهبود وضعیت خود کمک می‌کند.
دبیر اجرایی همایش ادامه داد: این همایش فرصتی است برای اینکه این نقدها ارائه شود تا گام‌های سنجیده‌تری برداشته شود، که امیدواریم  نتایج ماندگار و عمیقی داشته باشد.
دکتر محمدی افزود: با توجه به اهمیت موضوع رسماً از همه علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم در برگزاری همایش حضور داشته باشند.
وی بیان داشت: این همایش کار مشترکی بین دانشگاه بیرجند، وزارت علوم و پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت است.
دکتر محمدی در پایان سخنان خود ضمن تشکر از تمام کسانی که در این همایش همکاری کرده‌اند افزود: در برگزاری این همایش در سطح استان احساس تنهایی نکردیم و اگر  مراجعه کردیم هیچ بخشی اعلام عدم همکاری نکرده است و از حمایت همه نهادها برخورداریم.
دکتر علی اکبر محمدی مسئول دبیرخانه همایش نیز بیان کرد: تنوع مقالات ارسالی به دبیرخانه فروان است که می‌توان به دریافت مقالات از حدود ۳۰ منطقه کشور اشاره کرد.
دکتر محمدی گفت: دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی به میزبانی دانشگاه بیرجند و با مشارکت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.
عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه علت برگزاری این همایش آشنایی بیشتر دانشگاهیان با ضرورت‌های فرهنگی بوده است،‌ افزود: موجی در این باره در فضای مجازی راه افتاده و این بحث‌ها ریشه دوانده و ضرورت تغییر فضای فرهنگی و نوع نگاه به دانشگاه در کشور مطرح شده است.
وی ضمن یادآوری دریافت مقالات از طریق سامانه همایش افزود: مقاله‌های برگزیده همایش پس از داوری و تأیید هیأت تحریریه در نشریات معتبر از جمله فصلنامه علمی - پژوهشی، فناوری برنامه درسی و مجله علمی - پژوهشی تحقیقات فرهنگ ایرانی به چاپ خواهد رسید.
دکتر قریشی عضو کمیته علمی همایش نیز گفت: رسانه‌ها چرخ‌های اجتماعند و کمک بسزایی به گسترش دستاوردهای این گونه همایش‌ها می‌کنند.
وی ادامه داد:  مقالات توسط پژوهشکده درحال چاپ است و در روز همایش رونمایی خواهد شد.

 
 

ادامه مطلب ...

پرداخت هزینه
1 آبان 1398

دانشور ارجمند؛

احتراماً، ضمن عرض سپاس از ارسال مقاله به دبیرخانه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی، مستحضرید که همایش مذکور در تاریخ 6/9/98 در محل دانشگاه بیرجند برگزار می­گردد. با عنایت به پذیرش مقاله حضرتعالی چنانچه علاقمند هستید در نشست­ های همایش که با حضور اساتید برجسته کشور برگزار می­ گردد، حضور یابید، متمنی است جهت دریافت خدمات مندرج در جدول ذیل، هزینه­ های همایش را صرفاً از طریق سامانه همایش، قسمت «پرداخت هزینه» و نیز قسمت «گزینه­ های جانبی» واریز فرمایید.

دریافت اطلاعیه و جدول هزینه ها


ادامه مطلب ...

تمدید همایش
7 اسفند 1397

اطلاعیه خیلی مهم

با سلام وسپاس از مشارکت علاقه مندان و پژوهشگران ارجمندی که در دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی شرکت کرده اند؛ بدینوسیله به آگاهی می رساند که نظر به اهمیت فوق العاده موضوع همایش و نقش آن در تغییر و اصلاح رویکردهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی کشور و نیز تصویب کمیته علمی و اجرایی، تاریخ برگزاری همایش از اسفندماه جاری به 6 و 7 آذرماه 1398 منتقل گردید. بنابراین سامانه همایش برای دریافت مقالات علمی، یادداشت ها و پیشنهادهای همه علاقه مندان فعال خواهد بود.

به آگاهی آن دسته از پژوهشگران ارجمندی که تاکنون مقالات و یادداشت های خود را به دبیرخانه ارسال کرده اند هم می رساند که نتایج رسمی داوری مقالات رسیده تا 20 اسفندماه جاری اعلام خواهد شد. کاربران محترم می توانند با ورود به صفحه شخصی خود در سامانه همایش، نتیجه ارزیابی مقاله خود را مشاهده فرمایند.

با سپاس و احترام

دبیرخانه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی


ادامه مطلب ...

اعلام نتایج
29 بهمن 1397

باسلام و سپاس از همه پژوهشگران ارجمند

با توجه به نشست کمیته علمی و اجرایی همایش در روز شنبه مورخ 28 بهمن ماه 1397 و بررسی مقالات رسیده، بزودی نتایج داوری مقالات رسیده اعلام خواهد شد. ضمنا به اطلاع آن دسته از پژوهشگران علاقه مند که خواهان ارسال مقاله و یادداشت علمی در قالب پیشنهاد و نقد فضای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها هستند می رساند که سامانه همایش تا  اطلاع ثانوی باز خواهد  بود و مقالات ارزنده آنها که طبق شیوه نامه و اطلاعیه های قبلی بارگذاری شده باشند دریافت و برای داوری ارسال خواهد شد

با احترام

دبیرخانه همایش


ادامه مطلب ...

امکان مشارکت در همایش با ارسال نظر، ایده و پیشنهاد در راستای بهبود فضای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها
5 دی 1397

با سلام

به آگاهی دانشجویان و همه علاقه ­مندان موضوع مهم فرهنگ دانشگاهی می­رساند که اگر ایده و نظریه و یا انتقاد و پیشنهادی در جهت بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دارند، می­توانند این مسائل را به صورت مستقل به دبیرخانه همایش ارسال فرمایند. برای این منظور می باید علاقه مندان در وبگاه همایش ثبت نام کرده و سپس با ورود به کنترل پنل شخصی، از میان محورهای موجود در همایش، گزینه یادداشت علمی را انتخاب و سپس چکیده و یا فایل ورد و پی دی اف یادداشت خود را بارگزاری فرمایند. مطمئنا این گونه نظرات و یادداشت ها با سعه صدر مشاهده و برای کاربردی کردن آن اقدام خواهد شد.

با آروزی توفیق و مشارکت همه دانشگاهیان و علاقه مندان فرهنگ دانشگاهی


ادامه مطلب ...

فایل های ارسالی مقاله
3 دی 1397

با سلام

پژوهشگران ارجمندی که قصد ارسال مقاله به دبیرخانه همایش دارند خواهشمند است به نکات زیر دقت فرمایند

1-      فایل ورد و پی دی اف مقاله را جداگانه بدون ذکر مشخصات نویسندگان بارگزاری فرمایید

2-      فایل زیپ هر مقاله که دارای ورد و پی دی اف خواهد بود، با ثبت مشخصات کامل نویسندگان بارگزاری فرمایید

3-      هر گونه نقص در قسمت مشخصات نویسندگان مقاله بر عهده کاربر خواهد بود و در صورت پذیرش به همان صورت منتشر می­شود.

4-      دقت داشته باشید که حتی المقدور ایمیل دانشگاهی خودتان را در مقاله ثبت کنید

5-      ایمیل و وابستگی دانشگاهی همه نویسندگان را کامل بنویسید

6-      هزینه شرکت هر مقاله در همایش پنجاه هزارتومان است و حتما پیش از ارسال مقاله، هزینه را از درگاه اینترنتی وبگاه همایش واریز فرمایید. در غیر این صورت امکان ارسال مقاله برای داوری فراهم نیست


ادامه مطلب ...

مهلت ارسال مقاله
20 آذر 1397

با سلام و احترام

به آگاهی پژوهشگران ارجمند می رساند مهلت ارسال و دریافت مقاله به دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی تا 26 بهمن ماه 1397 می باشد. علاقه مندان می توانند مقاله های پژوهشی و یا یادداشت های علمی خود را در قالب ایده پردازی و نظرات خلاقانه به دبیرخانه همایش ارسال کنند. برای این منظور خواهشمند است در وبگاه همایش ثبت نام کرده و سپس با ورود به کنترل پنل شخصی نسبت به ثبت و ارسال مقاله و یادداشت علمی اقدام فرمایید. همه امور مربوط به همایش از ثبت نام تا ارسال و دریافت مقاله و داوری تنها از طریق وبگاه همایش انجام می شود و ایمیل همایش تنها برای پاسخگویی و اطلاع رسانی کاربرد دارد.

 با احترام

دبیرخانه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی


ادامه مطلب ...

هزینه ها
17 آذر 1397

هزینه ارسال هر مقاله 50 هزار تومان می باشد که تنها از طریق درگاه اینترنتی واقع در وبگاه همایش قابل پرداخت خواهد بود. 


ادامه مطلب ...

شیوه نامه نگارش مقالات
3 آبان 1397

ارسال اصل مقالات تنها از طریق سامانه ارسال مقالات همایش می باشد. فایل مقاله باید به گونه ای باشد که در صورت نیاز بتوان به راحتی و بدون کار اضافه ای آن را باز کرد، پرینت گرفت یا به چاپخانه تحویل داد. دبیرخانه از بررسی مقالاتی که مطابق این دستورالعمل تهیه نشده باشد، معذور است و عواقب ارسال اینگونه مقالات بر عهده نویسنده است.


ادامه مطلب ...

فراخوان
26 اسفند 1396

دعوت از جامعه دانشگاهی برای مشارکت در همایش ملی 

«فرهنگ دانشگاهی»

 


ادامه مطلب ...

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تلفن ثابت

دکتر ابراهیم محمدی   دبیر اجرایی همایش 09151633413

  01957219723   دکتر علی اکبر محمدی  مسؤول دبیرخانه و وب سایت همایش

سرکار خانم مرادی  دبیرخانه همایش   09158578927 

نمابر
ایمیل

AcademicCulture@birjand.ac.ir

لینک عضویت در کانال تلگرام همایش

https://t.me/academicculture

لینک عضویت در گروه تلگرام همایش

https://t.me/joinchat/FgDJRFGvllDDKf427G-dag

آدرس

استان خراسان جنوبی ـ بیرجند ـ انتهای بلوار دانشگاه ـ دانشگاه بیرجند - پردیس شوکت آباد ـ دانشکده ادبیات و علوم انسانی-دبیرخانه دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


سامانه مدیریت همایش های دانشگاه بیرجند