انتشار مقالات منتخب همایش در مجله علمی پژوهشی زبان شناسی و گویش های ایرانی
10 مرداد 1402

در پی تعهد دبیرخانه همایش مبنی بر انتشار بخشی از مقالات منتخب نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران به اطلاع می رساند متعاقب هماهنگی های صورت گرفته، این وعده در هفته نخست مردادماه 1402 محقق شد و تعداد 15 مقاله منتخب که عموما به دلیل ضیق وقت امکان ارائه حضوری نیافته بود، در مجله علمی پژوهشی زبان شناسی و گویش های ایرانی دانشگاه شیراز در قالب یک ویژه نامه مستقل منتشر شد که به این وسیله ضمن سپاسگزاری از همراهی نویسندگان گرامی از دست اندرکاران محترم مجله مزبور نیز بابت حمایت ایشان از همایش قدردانی می گردد.

لازم به یادآوری است در فرصت رسمی دریافت مقالات همایش مزبور در مجموع 150 مقاله تمام­‌متن از طریق وبگاه همایش واصل شد که از این تعداد حدود نیمی از مقالات دریافتی به مرحلۀ دوم داوری راه یافت و در نهایت به تشخیص کمیته علمی همایش 14 مقاله به صورت سخنرانی حضوری، 8 مقاله به صورت ارائه غیرحضوری، 3 مقاله به صورت پوستر و 30 مقاله به صورت چاپ در مجموعه مقالات پذیرفته شدند که از مجموعه آخر، متعاقب هماهنگی اولیه حدود نیمی با موضوعات متنوع برای نشر به مجله یاد شده در بالا منعکس گردید و با اهتمام اولیای محترم این نشریه به نحو شایسته‌­ای به زیور طبع آراسته شد. امید می رود که بخش دوم مقالات یاد شده نیز در اقدامی مشابه در اختیار عموم قرار گیرد.


ادامه مطلب ...

برگزاری نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی ایران
27 اسفند 1401

نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی ایران در روز یازدهم اسفند ماه 1401 برگزار و سخنرانی ها و کارگاه های مرتبط وفق برنامه با حضور استادان و مشارکت دانشجویان متقاضی و سایر علاقمندان ارائه گردید. 


ادامه مطلب ...

برگزاری همایش
27 اسفند 1401

 با بهره گیری از مهر ایزدی نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران وفق برنامه در تاریخ دهم اسفند 1401 در سالن همایش و فرهنگسرای شهر به تولیت دانشگاه بیرجند و با حضور میهمانان، مقامات، دانشجویان و سایر پژوهشگران حوزه گویش شناسی با پیام مقام عالی وزارت و سخنرانی جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل (رئیس محترم فرهنگستان زبان و ادب فارسی) و همچنین سخنرانی جناب آقای دکتر احمد پاکتچی (سفیر محترم ایران در سازمان یونسکو) آغاز به کار کرد. 


ادامه مطلب ...

ورود میهمانان همایش به بیرجند
10 اسفند 1401

خوشوقتیم که اغلب میهمانان محترم همایش سه شنبه شب مورخ 9 اسفند 1401 با پرواز هواپیمایی ماهان به مقصد بیرجند وارید این شهر شده و در محل اسکان مستقر شدند تا انشاالله  چهارشنبه پس از مراسم افتتاحیه علاقمندان به مطالعات گویش شناسی از بیانات ایشان در قالب سخنرانی هایی با موضوعاتی متنوع بهره مند شوند


ادامه مطلب ...

پخش زنده سخنرانی های همایش
10 اسفند 1401

جهت اطلاع علاقمندان به مطالعات حوزه گویش شناسی تلاش شده است تمام سخنرانی های همایش به صورت برخط ارائه گردد تا فرصتی برای مشارکت عمومی دانشجویان و پژوهشگران فراهم آید.

پخش زنده نشست های علمی حضوری

 شرکت در نشست های علمی غیرحضوری

 


ادامه مطلب ...

برنامه سخنرانی های همایش
9 اسفند 1401

متعاقب هماهنگی های چندجانبه دبیرخانه همایش با سخنرانان منتخب حضوری و غیرحضوری متناسب با برنامه های پروازی بیرجند و نیز نهایی شدن محل برگزاری همایش (سالن همایش و فرهنگسرای شهر بیرجند) سرانجام امکان اعلام برنامه سخنرانی ها مقدور شد.

 برنامه سخنرانی های نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران.pdf (912/02 kb)


ادامه مطلب ...

اعلام نتیجه داوری مقالات
3 اسفند 1401

اغلب محورهای موضوعی همایش، مورد استقبال استادان و پژوهشگران علاقمند قرار گرفت. ضمن سپاسگزاری از ابراز توجه ایشان به اطلاع می رساند که پس از پایان مهلت تمدید دریافت مقالات، فرآیند داوری آنها آغاز و نتیجه داوری طبق برنامه زمان بندی همایش از طریق ارسال رایانامه به صاحبان مقالات منتخب اعلام شد.


ادامه مطلب ...

نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی به موازات همایش ...
19 بهمن 1401

خوشوقتیم که با برنامه ریزی و اهتمام اولیای محترم انجمن زبان شناسی ایران، «نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی» به موازات «نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران» در بیرجند برگزار می شود. برای اطلاع از برنامه مدرسه زمستانی انجمن به وبگاه انجمن زبان شناسی ایران مراجعه فرمائید.


ادامه مطلب ...

مقالات دریافتی در دست داوری ...
19 بهمن 1401

ضمن سپاس از مشارکت علمی استادان، دانشجویان و علاقمندان به مطالعات حوزه گویش شناسی به اطلاع می رساند پس از پایان مهلت تمدید دریافت مقالات، چرخه داوری آنها با همراهی کمیته محترم علمی همایش آغاز شده و انشاالله نتایج آن در زمان اعلام شده در وبگاه به اطلاع خواهد رسید.


ادامه مطلب ...

تمدید مهلت ارسال مقاله
1 بهمن 1401

در پاسخ به درخواست های علاقمندان به شرکت در نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران به اطلاع می رساند با عنایت به ملاحظه امتحانات دانشجویی و نیز تعطیلات اداری اخیر، مهلت ارسال مقاله به این همایش تا 10 بهمن ماه 1401 تمدید گردید. پژوهشگران علاقمند می توانند با مطالعه راهنمای تدوین مقاله در وبگاه همایش نسبت به ثبت نام و سپس ارسال مقاله خود تا تاریخ یادشده اقدام نمایند.


ادامه مطلب ...

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تلفن ثابت

05632381768

نمابر

05631631133

ایمیل
ICBLD@Birjand.ac.ir
آدرس

دانشگاه بیرجند - دانشکده ادبیات و علوم انسانی

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه بیرجند