تا روز برگزاری همایش :

سخن دبیرهمایش

 

در حال حاضر، کمبود بارش‌ها و رشد جمعیت، افزایش استخراج از سفره‌های آب زیرزمینی منجربه افت شدید این منابع گردیده است و از طرفی مصرف ذخایر آب استراتژیک تجدیدناپذیر نیز به وضعیتی نگران‌کننده رسیده است. محدودیت منابع آبی کشور از نظر کمی و کیفی، استفاده نادرست از منابع آب هاي سطحی و زیرزمینی، نبود مدیریت و برنامه ریزي اصولی و صحیح براي استفاده از مقدار آب موجود نگرانی‌‌هایی از خشکسالی و شدت گرفتن بحران آب مخصوصا در مناطق خشک را افزایش داده است. لذا برای مقابله با خشکسالی و جلوگیری از شدت گرفتن بحران آّب باید همزیستی با کم آبی را مورد توجه قرار داد و از برنامه‌ها و راهکارهای مبتنی بر این مهم استفاده کرد. امروز هم باید تهدید را به فرصت تبدیل و با بهره‌گیری از راهکارهای مؤثر کمبودها را جبران نمود.

استفاده از فن آوریهای جدید در مدیریت آب از قبیل پایش از راه دور منابع آب، مدل‌سازی منابع سطحی و زیرزمینی آب، مدل‌سازی و طراحی شبکه‌های آب و فاضلاب، حسگرهای سنجش کیفیت آب، حسگرهای کشف نشت آب، مراکز کنترل و دیسپاچینگ آب، مدیریت انرژی در فعالیت‌های آب و فاضلاب، سیستم‌های اطلاعات مکانی، مدیریت تقاضا و مصرف آب و باز چرخانی آب می تواند به حل بخشی از مشکلات آب کشور و برنامه ریزی و مدیریت بهینه منابع آب کمک شایان توجهی نماید .

افتخار داریم که به اطلاع پژوهشگران و اندیشمندان دانشگاه­ها، مراکز تحقیقاتی و کارشناسان دستگاه های اجرایی، علاقه ­مندان و صاحب­ نظران بخش آب برسانیم که اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب در 19 و 20 مهرماه سال ۱۳۹۷ در دانشگاه بیرجند شهر علم و فرهنگ برگزار خواهد شد. این همایش به عنوان یکی از رویدادهای علمی، چالش های اصلی مدیریت منابع آب در کشور را مورد توجه قرار می دهد. امید است که این همایش محققان آب کشور را گرد هم آورده و دستاوردهای آن راه­گشای برنامه ریزی و مدیریت بهینه منابع آب گردد.

از کلیه دست­ اندرکاران بخش آب کشور دعوت می­ شود که یافته­ ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را جهت ارائه و انتشار به این گردهمایی علمی ارسال نمایند. کلیه مقالات این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نمایه خواهند شد.

در پایان از طرف دانشگاه بیرجند از همه حمایت­ کنندگان، شامل وزارتخانه ­ها، دستگاه ­های اجرایی استان خراسان جنوبی، بانک ها، سازما ن­های ملی، شرکت­های حاضر در کارگاه ها و نمایشگاه تخصصی جنبی که شرایط برگزاری بهتر و پربارتر این همایش را فراهم می­نمایند، تشکر و قدردانی می نماییم.    

 

                                                                                               دکتر ابوالفضل اکبرپور

                                                                                                      دبیر همایش


ادامه مطلب ...

جاذبه گردشگری بیرجند
اخبار
برگزاری کارگاه های تخصصی

برگزاری کارگاه های تخصصی در اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب


ادامه مطلب ...

پیوستن صنایع هفتم تیراصفهان به حامیان کنفرانس

با احترام به اطلاع میرساند صنایع هفتم تیراصفهان حمایت مادی و معنوی خود را از اولین همایش ملی مدل سازی وفناوری های جدید در مدیریت آب اعلام داشته و به جمع حامیان کنفرانس پیوست.


ادامه مطلب ...

پیوستن شرکت آبیاری قطره ای ایران دریپ به حامیان کنفرانس

با احترام به اطلاع میرساند شرکت آبیاری قطره ای ایران دریپ حمایت مادی و معنوی خود را از اولین همایش ملی مدل سازی وفناوری های جدید در مدیریت آب اعلام داشته و به جمع حامیان کنفرانس پیوست.


ادامه مطلب ...

ورود وثبت نام
کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


پوستر همایش
تماس با دبیرخانه
تلفن ثابت

05632320551

نمابر

05632320551

ایمیل

MIWM@birjand.ac.ir

آدرس

بیرجند،انتهای خیابان شهیدآوینی،دانشگاه بیرجند،دانشکده مهندسی

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه بیرجند