برگزاری نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی ایران
27 اسفند 1401

نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی ایران در روز یازدهم اسفند ماه 1401 برگزار و سخنرانی ها و کارگاه های مرتبط وفق برنامه با حضور استادان و مشارکت دانشجویان متقاضی و سایر علاقمندان ارائه گردید. 


ادامه مطلب ...

برگزاری همایش
27 اسفند 1401

 با بهره گیری از مهر ایزدی نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران وفق برنامه در تاریخ دهم اسفند 1401 در سالن همایش و فرهنگسرای شهر به تولیت دانشگاه بیرجند و با حضور میهمانان، مقامات، دانشجویان و سایر پژوهشگران حوزه گویش شناسی با پیام مقام عالی وزارت و سخنرانی جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل (رئیس محترم فرهنگستان زبان و ادب فارسی) و همچنین سخنرانی جناب آقای دکتر احمد پاکتچی (سفیر محترم ایران در سازمان یونسکو) آغاز به کار کرد. 


ادامه مطلب ...

ورود میهمانان همایش به بیرجند
10 اسفند 1401

خوشوقتیم که اغلب میهمانان محترم همایش سه شنبه شب مورخ 9 اسفند 1401 با پرواز هواپیمایی ماهان به مقصد بیرجند وارید این شهر شده و در محل اسکان مستقر شدند تا انشاالله  چهارشنبه پس از مراسم افتتاحیه علاقمندان به مطالعات گویش شناسی از بیانات ایشان در قالب سخنرانی هایی با موضوعاتی متنوع بهره مند شوند


ادامه مطلب ...

پخش زنده سخنرانی های همایش
10 اسفند 1401

جهت اطلاع علاقمندان به مطالعات حوزه گویش شناسی تلاش شده است تمام سخنرانی های همایش به صورت برخط ارائه گردد تا فرصتی برای مشارکت عمومی دانشجویان و پژوهشگران فراهم آید.

پخش زنده نشست های علمی حضوری

 شرکت در نشست های علمی غیرحضوری

 


ادامه مطلب ...

برنامه سخنرانی های همایش
9 اسفند 1401

متعاقب هماهنگی های چندجانبه دبیرخانه همایش با سخنرانان منتخب حضوری و غیرحضوری متناسب با برنامه های پروازی بیرجند و نیز نهایی شدن محل برگزاری همایش (سالن همایش و فرهنگسرای شهر بیرجند) سرانجام امکان اعلام برنامه سخنرانی ها مقدور شد.

 برنامه سخنرانی های نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران.pdf (912/02 kb)


ادامه مطلب ...

اعلام نتیجه داوری مقالات
3 اسفند 1401

اغلب محورهای موضوعی همایش، مورد استقبال استادان و پژوهشگران علاقمند قرار گرفت. ضمن سپاسگزاری از ابراز توجه ایشان به اطلاع می رساند که پس از پایان مهلت تمدید دریافت مقالات، فرآیند داوری آنها آغاز و نتیجه داوری طبق برنامه زمان بندی همایش از طریق ارسال رایانامه به صاحبان مقالات منتخب اعلام شد.


ادامه مطلب ...

نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی به موازات همایش ...
19 بهمن 1401

خوشوقتیم که با برنامه ریزی و اهتمام اولیای محترم انجمن زبان شناسی ایران، «نخستین مدرسه زمستانی انجمن زبان شناسی» به موازات «نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران» در بیرجند برگزار می شود. برای اطلاع از برنامه مدرسه زمستانی انجمن به وبگاه انجمن زبان شناسی ایران مراجعه فرمائید.


ادامه مطلب ...

مقالات دریافتی در دست داوری ...
19 بهمن 1401

ضمن سپاس از مشارکت علمی استادان، دانشجویان و علاقمندان به مطالعات حوزه گویش شناسی به اطلاع می رساند پس از پایان مهلت تمدید دریافت مقالات، چرخه داوری آنها با همراهی کمیته محترم علمی همایش آغاز شده و انشاالله نتایج آن در زمان اعلام شده در وبگاه به اطلاع خواهد رسید.


ادامه مطلب ...

تمدید مهلت ارسال مقاله
1 بهمن 1401

در پاسخ به درخواست های علاقمندان به شرکت در نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران به اطلاع می رساند با عنایت به ملاحظه امتحانات دانشجویی و نیز تعطیلات اداری اخیر، مهلت ارسال مقاله به این همایش تا 10 بهمن ماه 1401 تمدید گردید. پژوهشگران علاقمند می توانند با مطالعه راهنمای تدوین مقاله در وبگاه همایش نسبت به ثبت نام و سپس ارسال مقاله خود تا تاریخ یادشده اقدام نمایند.


ادامه مطلب ...

سخن دبیر همایش
24 مرداد 1401

خوشوقتیم که به اطلاع استادان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین صاحب نظران، دانشجویان و پژوهشگران علاقمند حوزه های زبان و زبان شناسی و علوم وابسته برسانیم که نخستین همایش ملی زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران در دهم اسفند ماه سال 1401 توسط دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد. این همایش با هدف تبادل دانش بین صاحب نظران مرتبط و نیز معرفی دستاوردهای پژوهشی استادان و دانشجویان در زمینۀ زبان ها و گویش های نواحی مرزی ایران به ویژه از منظر تطبیقی با زبان ها و گویش ­های مرتبط در آن سوی مرز و در سطحی کلان، حمایت از زبان ها و گویش های رو به زوال در مناطق مورد اشاره برنامه ریزی شده است. به علاوه به بومی سازی و کاربردی نمودن منابع درسی دانشجویان در زمینۀ معرفی و ثبت زبان ها و گویش های مناطق مرزی ایران و نیز بررسی کیفی تعامل این زبان ها و گویش ها با زبان فارسی به عنوان عامل وحدت و انسجام ملی پرتو می افکند که امید می رود در سایه عنایات الهی و همچنین تشریک مساعی استادان ارجمند و دانشجویان علاقمند در تحقق این اهداف به سهم خود مؤثر افتد.

   لازم به توضیح است که طبق هماهنگی ان شاء ا... منتخبی از مقالات برتر به تشخیص کمیتۀ علمی همایش در یک مجلۀ علمی پژوهشی مرتبط منتشر خواهد شد. همچنین تدوین کتاب مجموعه مقالات همایش نیز حاوی جمیع مقالات پذیرفته شده پس از پایان همایش در دستور کار دبیرخانۀ آن قرار می گیرد.

   از حسن نظر و همراهی استادان ارجمند در حوزه های زبان و زبان شناسی، انسان شناسی، فرهنگ و زبان های باستانی، زبان و ادبیات فارسی و ... که با کمیتۀ علمی این همایش همیاری دارند، سپاسگزاریم. به علاوه حمایت سازمان های حامی همایش را نیز ارج می نهیم.

محمدامین ناصح

دبیر همایش


ادامه مطلب ...

کاربر گرامی در صورتی که ثبت نام نکرده اید ، با کلیک روی دکمه زیر در سایت ثبت نام نمایید . به کمک کنترل پنل خود می توانید از امکانات سایت استفاده کنید .


تلفن ثابت

05632381768

نمابر

05631631133

ایمیل
ICBLD@Birjand.ac.ir
آدرس

دانشگاه بیرجند - دانشکده ادبیات و علوم انسانی

سامانه مدیریت همایش های دانشگاه بیرجند